Wiadomości

Chcesz poznać  aktualne wyzwania i możliwości branży projektowej oraz metody na usprawnienie i przyspieszenie pracy projektowej? To wydarzenie jest dla Ciebie.

Już 20 kwietnia zapraszamy do Poznania na kameralne spotkanie branży architektoniczno-budowlanej oraz mechanicznej, które odbędzie się pt: „Technologia w Budownictwie i Przemyśle: wyzwania i możliwości”.

Spotkanie dedykowane jest dla projektantów, architektów, BIM managerów, inżynierów, mechaników, instalatorów, inwestorów oraz wszystkich osób zainteresowanych projektowaniem.

Razem z naszym partnerem MAT podzielimy się naszym wieloletnim doświadczeniem z zakresu z zakresu BIM i CAD/CAM/CAE oraz przedstawimy najnowsze rozwiązania, które pozwolą sprostać niełatwej przyszłości. Odpowiemy na pytanie jak firmy projektowe mają dostosować swoje procesy projektowe i metody pracy do szybko zmieniającego się otoczenia biznesowego i technologicznego.

Ponadto omówimy aktualne trendy i nowinki technologiczne takie jak: automatyzacja procesów projektowo-wykonawczych i wytwórczych, współpraca międzybranżowa, wirtualna rzeczywistość, integrowanie różnych technologii typu CAD i ERP etc. 

Nie zabraknie również sporej dawki praktycznej wiedzy typu tips and tricks.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, wymagana jest jedynie rejestracja. Liczba uczestników jest ograniczona.

Dlaczego warto wziąć udział?

 • Poznasz najnowsze trendy w projektowaniu i nowinki z zakresu BIM i CAD/CAM/CAE,
 • Dowiesz się jak pracować w Revit, Inventor, Fusion 360, MagiCAD, Vault, AutoCAD Plant 3D i inne,
 • Nawiążesz nowe kontakty biznesowe dzięki networkingowi,
 • Skorzystasz z konsultacji na żywo z ekspertami,
 • Poznasz success stories naszych klientów,
 • Weźmiesz udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami,
 • Otrzymasz pakiet uczestnika.

 

Agenda oraz możliwość rejestracji na wydarzenie pojawi się wkrótce!
Już dziś zaplanuj Swoją obecność!
20.04.2023
9:00 - 14.00
Novotel Poznań
 
Szczegóły wkrótce
 

Autodesk ogłosił, że cena nowych i odnowionych subskrypcji wzrośnie dla niektórych naszych klientów 28 marca 2023 roku.

Zmiana, że nie dotyczy to wszystkich klientów. W przypadku odnowień będziemy wysyłali odpowiednią informację z wyprzedzeniem abyście Państwo mieli wystarczająco dużo czasu na zaplanowanie i zabezpieczenie dodatkowego budżetu, jeśli to konieczne. 

Autodesk

Od ponad 40 lat miliony ludzi i firm ufają oprogramowaniu Autodesk, które przekształca sposób wytwarzania ich produktów. 
Nieustannie inwestujemy w technologię, której nasi klienci potrzebują, aby zwiększyć swoją produktywność i wydajność w wielu branżach, takich jak AEC, PD&M oraz M&E.
Aby pomóc administratorom uzyskać jak największą wartość z ich oprogramowania, regularnie inwestujemy w nowe funkcje i ulepszenia, które pozwalają zaoszczędzić czas, zmniejszyć koszty i zwiększyć produktywność. 
Stale udoskonalane programy:

 • REVIT: 11 aktualizacji produktów i dodanie 390 udoskonaleń
 • AUTOCAD: 10 aktualizacji produktu i dodanie 59 udoskonaleń
 • CIVIL 3D: 18 aktualizacji produktów i dodanie 250 udoskonaleń

Nie wierz nam na słowo, posłuchaj bezpośrednio od klientów takich jak Ty o niesamowitych rzeczach, które udało im się osiągnąć dzięki oprogramowaniu Autodesk. Historie klientów

Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym:
Dział Handlowy                        534 343 300                    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W dniu 15 marca 2023 r. program Autodesk Access zastąpi aplikację Autodesk Desktop (ADA), co umożliwi wprowadzanie przyszłych funkcji i ułatwi zarządzanie nowymi aktualizacjami produktów.

Autodesk Access został opracowany z myślą o zaufaniu, bezpieczeństwie i swobodzie wyboru, a ponadto zapewnia wiele korzyści, w tym:
 • dostęp do aktualizacji, nowych funkcji i poprawek, co pozwala utrzymać produktywność bez zakłócania procesów;
 • lepszą kontrolę nad aktualizacjami przeprowadzanymi przez użytkowników;
 • większe bezpieczeństwo i wydajność.
 
 
Jak przejść na program Autodesk Access
 • Otrzymasz program Autodesk Access automatycznie jeżeli aktualnie korzystasz z aplikacji Autodesk Desktop lub jeżeli 15 marca bądź później zainstalujesz nowy produkt;
 • Od 15 marca program Autodesk Access będzie można pobrać tutaj.
 

 


Od czasu do czasu firma Autodesk organizuje promocje finansowania 0%, w ramach których klienci mogą skorzystać ze stawki finansowania 0% przy zakupie Subskrypcji Autodesk, jeśli spełniają określone wymagania kwalifikacyjne.

Skorzystanie z tej oferty umożliwi klientom:

• Bycie na bieżąco z najnowszymi produktami Autodesk, jednocześnie zmniejszając potencjalne zakłócenia w przepływie środków pieniężnych

• Zwiększ siłę nabywczą dzięki niskim stopom finansowania

• Zaspokajanie przewidywanych potrzeb rozwojowych

Kwalifikujący się klienci w wybranych krajach dokonujący zakupów u dystrybutorów Autodesk mogą ponownie skorzystać z oferty finansowania 0% na 3-letnie subskrypcje określonych produktów oprogramowania Autodesk, oferowanej za pośrednictwem autoryzowanego partnera finansowego BNP Paribas.

Oferta finansowania 0% obowiązuje w przypadku zakupów dokonanych od 22 lutego 2023 r. i pozostanie dostępna do momentu (wstępnego) przydzielenia wszystkich środków Autodesk na zatwierdzone finansowanie zakupów klientów lub do 22 marca 2023 r., w zależności od tego, co nastąpi wcześniej i podlega Warunkom oferty finansowania 0% dla regionu EMEA w pierwszym kwartale.

Wnioski o fundusze można przesyłać do firmy Autodesk do godziny 17:00 czasu środkowoeuropejskiego 15 marca 2023 r.

Dostępność Finansowania 0% podlega również zatwierdzeniu kredytu klienta i kryteriom kwalifikowalności określonym przez lokalne biuro partnerskie BNP Paribas.

Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym:
Dział Handlowy                        534 343 300                    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Od 27 lutego Autodesk włączy nowy komunikat wewnątrz swoich produktów dla użytkowników, którzy mogą próbować uruchomić jedną subskrypcję  na więcej niż dwóch urządzeniach jednocześnie.

Komunikat będzie zachęcał użytkowników do wstrzymania sesji na innym urządzeniu lub zalogowania się jako inny użytkownik.

Znacząco ułatwi to przestrzegani warunków licencyjnych i uchroni użytkowników od przypadkowego ich złamania!

 

Funkcja ta zostanie włączona na początku dla programów Inventor i Civil 3D, a w przyszłości dla większej liczby produktów.

Ta aktualizacja pomoże użytkownikom końcowym zachować zgodność z przepisami subscription licensing policy i unikną nadużyć.

 

Ta aktualizacja będzie miała wpływ na:

 • Produkty desktopowe dla Named user
 • Wszystkie systemy operacyjne komputerów stacjonarnych  
 • Wersje produktów 2020 i nowsze  

Przypominamy, że licencje w modelu subskrybowanym należy przypisywać do określonych użytkowników, zamiast korzystania ze wspólnego konta np. biuro@****.pl

Nowy komunikat w programach Autodesk - działaj zgodnie z warunkami licencji

Zautomatyzowane modelowanie automatycznego modelowania ikona szybko generuje alternatywy projektowe do łączenia istniejących geometrii w projekcie. Dodanie jednego z wariantów do projektu tworzy parametryczną bryłę, którą można edytować za pomocą osi czasu .

Korzystanie z automatycznego modelowania przyspiesza proces modelowania, sugerując różne kształty geometryczne, których można użyć do ukończenia projektu lub które można wykorzystać jako inspirację do ostatecznego projektu

Dostęp

Aby uzyskać dostęp do Modelowania automatycznego , kliknij obszar roboczy Projekt > Bryła > Automatyzacja > Modelowanie automatyczne ikona automatycznego modelowania.

Uwaga: narzędzie do automatycznego modelowania jest dostępne dla subskrybentów i studentów Fusion 360.

Aby rozpocząć, wybierz dwie lub więcej ścian, które chcesz połączyć, generując między nimi nową bryłę. Opcjonalnie można wybrać obiekty bryłowe, których należy unikać, reprezentujące obszary, w których nie należy tworzyć nowej geometrii.

Jeśli wybrane wejścia są symetryczne, automatycznie tworzona jest płaszczyzna symetrii. Oznacza to, że nowy obiekt będzie również symetryczny względem tej płaszczyzny.

Rodzaje alternatyw

Zautomatyzowane modelowanie generuje dwa rodzaje alternatywnych projektów:

 • gładka ikona połączeń Gładkie połączenia — bryła, która jest połączona z wybranymi ścianami za pomocą zaokrąglonych połączeń (patrz 1).

 • ostre połączenia ikona Ostre połączenia — bryła połączona z wybranymi ścianami za pomocą ostrzejszych połączeń przypominających krawędzie (patrz 2).

   typy alternatywne

Oba typy są parametryczne, więc można je edytować na osi czasu .

Zmiana objętości

Podczas generowania alternatyw można zmienić objętość ich kształtu.

Aby zmienić objętość, wskaż stworzony alternatywny element i za pomocą suwaka objętości lub odpowiednich ikon dostosuj jej kształt.

Jeśli chcesz:

 • zmniejszyć alternatywę, przesuń suwak w lewo lub kliknij Zmniejsz zmniejszanie głośności ikona.
 • zwiększyć alternatywę, przesuń suwak w prawo lub kliknij Zwiększ zwiększanie głośności ikona.

Objętość alternatywy zmniejsza się lub zwiększa, a jej zmianę można śledzić w czasie rzeczywistym na ekranie.

 płynne połączenia oś czasu

GŁOŚNOŚĆ MIN MAKSYMALNA GŁOŚNOŚĆ
 przykład minimalnej głośności przykład maksymalnej głośności

Przykład tej samej alternatywy z minimalną i maksymalną objętością.

Oś czasu

Po dodaniu alternatywy projektu do swojego projektu, grupa funkcji pojawi się na osi czasu . Możesz dwukrotnie kliknąć dowolny obiekt na osi czasu , aby edytować go bezpośrednio.

Zautomatyzowane modelowanie zautomatyzowanego modelowania to grupa cech, która zależy od rodzaju wybranej alternatywy projektowej i wygląda następująco:

 • Płynne połączenia

   płynne połączenia oś czasu

 • Ostre połączenia

   ostre połączenia

Na osi czasu można znaleźć następujące funkcje:

 • podstawa osi czasu ikona funkcji Element bazowy (tylko połączenia ostre) — tworzy obiekty bryłowe na podstawie wybranych ścian, które mają zostać połączone. W środowisku kontekstowym Element bazowy można znaleźć nowe korpusy bryłowe, zwane zachowanymi, które są dodawane w Przeglądarce i zagnieżdżone w Korpusy.

   podstawowy przykład

 • przykład formularza ikony Element formy — tworzy nową bryłę T-splajn pomiędzy wybranymi ścianami, które mają zostać połączone. Za pomocą narzędzi Form można edytować bryłę bez historii, przesuwając i ciągnąc wierzchołki, krawędzie i powierzchnie. W środowisku kontekstowym Form można znaleźć nową bryłę T-Spline dodaną w przeglądarce i zagnieżdżoną w Bodies.

   formularza

 • ikona wypełnienia Funkcja wypełnienia obwiedni (tylko ostre połączenia) — tworzy nową bryłę poprzez łączenie lub usuwanie objętości za pomocą objętości ograniczających. Te objętości ograniczające są utworzone przez nowy obiekt powierzchniowy i obiekty bryłowe, utworzone na podstawie wybranych ścian, które mają zostać połączone.

   granicy przykład wypełnienia granicy

 • ikona łączenia Połącz element — łączy nowy obiekt bryłowy z wybranymi obiektami (bryłami, na których wybrano ściany do połączenia i obiektami bryłowymi, których chcesz uniknąć) w projekcie, usuwając nakładające się obszary z nowego korpusu bryłowego.

  przykład łączyć

Wszyscy klienci Autodesk Revit 2023 otrzymali dostęp do programu Twinmotion for Revit firmy Epic Games. Program ten służy do wykonywania wysokiej jakości wizualizacji w czasie rzeczywistym dając spektakularne efekty w ciągu kilku chwil. film pokazujący możliwości wizualizacji w programie Revit we współpracy z Twinmotion znajduje się tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=cBku3-o090A\

Program dostępny jest dla subskrypcji samodzielnych i kolekcji AEC, licencji niekomercyjnych Flex, a od 5 grudnia 2022 r. licencji wielostanowiskowych i sieciowych.

Rozpoczęcie pracy z Twinmotion dla Revit omówione jest pod tym linkiem: Getting started with Twinmotion for Revit

 Produkty: 

 • AutoCAD
 • AutoCAD LT/LT for Mac
 • Revit LT Suite

Upusty:

 • 20% dla rocznych oraz 3-letnich subskrypcji AutoCAD LT/LT for Mac, Revit LT Suite
 • 15% dla rocznych oraz 3-letnich subskrypcji AutoCAD.

Uwaga!
Możliwość wyboru przyszłej daty startu subskrypcji została ograniczona do 7 dni kalendarzowych a wielkość zamówienia do 20 licencji.

Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym:
Dział Handlowy                        534 343 300                    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.